BMW X5 F15

f15BMW X5 F15 2013 a.

Kolmanda põlvkooa debüüt (tehasetähis F15) leidis aset Frankfurtis 2013. a septembris. Uustulnuka platvorm praktiliselt ei muutunud. Uustulnukale iseloomulikest joontest tasuks märkida palju kitsamaid esitlulesid ja uue geomeetriaga pamperit.Auto sai kaasaegsema ja esinduslikuma väljanägemise.

Pakutakse kahte erinevat komplektatsiooni: Design Pure Experience (rattakoobaste kaared värvimata,hõbedane mattvärv radiaatori vertikaalsetel ribidel) ja Design Pure Excellence ( rattakoopastel kerevärvi liistud,mustad neerude ribid koos kroomitud iluvõrega).

Uuendatud X5 sai palju ruumilisema salongi,millele saab tellides lisada ka kolmanda istmerea.Eesmised istmed koos edasiarendatud küljetugedega võivad uhkustada suure hulga elektriliste reguleerimisvõimalustega ja kahe asendi mäluga.Kaheosaline tagaukse ülemine uks on varustatud standardvarustuses el.-juhtimisega,mis salongist või võtmest vajutades avab ja suleb selle. Materjalide kvaliteet on tõusnud veelgi kõrgemale tasemele,kontrastsed elemendid annavad šiki välimuse.naha erinevaid variante on palju.Suurenenud diameetriga (10,25“) iDrive displei särab nüüd uhkelt keskkonsooli kohal,ekraani taga peitub kõrgkvaliteetne Bang & Olufseni audisüsteemi kõlar.

Baasmootoriks on 3,0L Twin Turbo,reaskuuene oma 306 hj-ga ja 406 Nm pöördemomendiga,mida antakse edasi 8-astmelise automaatkastiga.See mootor kiirendab sajani 6,8 sekundiga.

Tippmudelit varustatakse X5 xDrive 5,0i 4,4 liitrise V8 Twin Turbo mootoriga,mis toodab 450 hj ja 650 Nm pöördemomenti.Seegi mootor töötab paaris 8-astmelise automaatkastiga. Kiirendab 0-100 km/h 5,0 sek.Max.kiirus on 250 km/h.Segatud tsüklis on keskmine kütusekulu 10,4L.

Modifikatsioon xDrive 3,0d peidab kapoti all reaskuuest turbodiidlit 258 hj-ga. Pöördemoment on 560 Nm ja kättesaadav juba 1500-3000 p/min. juures.Käigukast on 8-astmeline automaat.Kiirendus sajani 6,9 sek.Kütusekulu keskmiselt 6,2L sajale km-le. Kõige nõrgemaks mootoriks on kaheliitrine diisel 218 hj-ga.Standardvarustuses pakutakse X5-e nii nelikveolise kui ka tagaveolisena.


BMW X5 F15 varuosad Eestis


Lugege ka teiste BMW 5 Seeria kohta:

BMW X5 E53 BMW X5 F15
BMW X5 E70

Lugege ka teiste BMW mudelite kohta:

BMW 3 Seeria BMW 7 Seeria
BMW 5 Seeria BMW X5 Seeria

Autoriõigus
Kõik õigused kaitstud. Kõik selle Veebilehe tekstid on kaitstud iParts OÜ autoriõiguse ja intellektuaalomandi õigustega. Neid materjale ei või ilma iParts OÜ kirjaliku loata reprodutseerida, levitada, muuta ega teistele veebilehtedele postitada.