BMW E93

e93BMW E93 2011 a.

2010 aastal esitles BMW kompanii uuendatud 3-seeria kupeed ja kabrioletti.Autod said uued esitlused koos sisseehitatud valgusdiood rõngaga sõidutulede jaoks,modifitseeritud pamperid teistsuguste õhuvõtuavadega,uue kapoti koos palju laiemate firmamärgiks kujunenud „neerudega“ ja valgusdioodlahendusega tagatuled.Igas disainielemendis on tunda sportlikku iseloomu. Salongis nii palju muudatusi ei olnud.Interjööri disain on endiselt läbimõeldud ja elegantne,kõik elemendid on valmistatud kõrgkvaliteetsetest materjalidest-luksuslik nahk ja kallid puusordid. Uuendatu iDrive süsteem on eelnevast palju mugavam.On olemas ka hääljuhtimine. Juhtvalitsa kõrval asuv „Sport“ nupp muudab roolivõimendust ja gaasipedaali jäikust.Valguspaelad ustel ja külgedel valgustavad õrnalt salongi.Lävepaku valgustus hakkab tööle ukse väljast poolt avamise peale.Kui uksi avatakse seestpoolt,siis nende alumises osas hakkab tööle valgustus.Keskpiilaril on turvavööde kätteulatamissüsteem.Kui juht või eesreisija istub autosse,siis annab süsteem talle turvavöö niimoodi kätte,et tal oleks seda mugav peale tõmmata.

Nagu ka teisel kupeedel on tagadiivanile ligipääs piiratud.Aga istuda on seal mugav-kaks täiskasvanut mahutavad end seal väga mugavalt. Põhilised muutused puudutasid mootorite ridu,neid pakutakse 3-seeriale palju. Mootoritegammas kõrgub teiste kohal 3,0L agregaat N55.Üks turbo kahe asemel, klapijuhtimissüstee Valvetronic ülitäpne otsepritsesüsteem.Kokku annab see palju laiema diapasooni efektiivseks tööks.See mootor annab välja 306 hj ja 400 Nm tänu millele kiirendab BMW 335i sajani 5,3 sekundit manuaaliga ja 5,5 seitsmeastmelise topeltsiduriga robotkäigukastiga DCT.Kabriolett saab selle ülesandega hakkama kaks kümnendikku aeglasemalt.Maksimaalne kiirus on mõlemal mudelil piiratud 250 km/h juures.3-seeria 2010 a. kupeed varustati 6-astmelise manuaalkastiga,335 dA aga automaatse 6-astmelise kastiga.Autod 335i ja 335Da said M-seerialt palju sportlikuma vedrustuse.

Kabriolett erineb kupeest visuaalselt ainult mahakäiva katuse poolest.Muus osas on mudatused analoogsed.Katuse kokkuklappimise protsess võtab aega 22 sekundit.Selleks on vaja kahte tingimust : auto peab seisma paigal on õhusoojus ei tohi olla alla 10 kraadi Celsiuse järgi. Mudel 335i kabriolett on varustatud lisapaketiga BMW EfficientDynamics,mis sisaldab endas pidurdusenergia kuperatsiooni süsteemi,käiguvahetusindikaatorit,elektroroolivõimendit.


BMW E93 varuosad Eestis


Lugege ka teiste BMW 3 Seeria kohta:

BMW E21 BMW E46 Cabrio
BMW E30 BMW E90
BMW E36 BMW E92
BMW E36 Compact BMW E93
BMW E46 BMW F30

Lugege ka teiste BMW mudelite kohta:

BMW 3 Seeria BMW 7 Seeria
BMW 5 Seeria BMW X5 Seeria

Autoriõigus
Kõik õigused kaitstud. Kõik selle Veebilehe tekstid on kaitstud iParts OÜ autoriõiguse ja intellektuaalomandi õigustega. Neid materjale ei või ilma iParts OÜ kirjaliku loata reprodutseerida, levitada, muuta ega teistele veebilehtedele postitada.