AUDI TT Ülevaade (Ajalugu)

audi ttAudi TT on klassikaline sportlik esi-või nelikveoline tänapäevase disainiga auto : kupee ja kabriolett (rotster).Kupeekerega TT-d esitleti esmalt 1998 a.septembris Genfis,kabrioletina aga 1999 a.augustis.Auto on ehitatud VW Golf 4 platvormile.Auto on väike,2-ukseline ja 4-kohaline.Tervikuna näeb auto üsnagi agressivne ja samas elegantne.On erinevaid kerevärve,millest igaüks annab kerele oma välimuse.

Sisustus eristub oma läbimõeldud ja mugava sportliku joonega.TT Coupe sai auhinna kõige ortopeedilisemate istmete eest.Peale selle,et nad on sportistmed,seisneb nende trump spetsiaalses vöökoha toes.Tagumised istmed on tehtud ainult lastele või siis ilu pärast.

Salongi viimistluses on heldekäeliselt kasutatud poleeritud metalli,alustades roolirattast ja lõpetades ukselinkedega.Juhtpaneel meenutab väikelennuki oma,sest seal pole ühtegi liigset joont ega detaili,ainuke kaunistus-alumiinium ääristus kõigil ümaratel elementidel.Ja ümar on TT-l peaaegu kõik,mida saab ümaraks teha.

Erilist tähelepanu saab ohutus : esiklassi tugevdatud raamistik,ohutuskaared istmete taga,2 turvapatja,samuti on kohustlikus varustuses ABS.

Mootorivalikus on kolm agregaati 1,8L töömahuga (150,180, ja 225hj).225hj mootor on alati varustatud 6-astmelise käigukasti ja 4-veolisena.

2006 a. aprillis on valmis teise põlvkonna seeriamudel Audi TT Mk2 (sisetunnus Typ 8J).Uut Audi TT Roadsterit esitleti 2007 a. märtsis.Auto on ehitatud VW Group A% (PQ35) platvormile.Nagu eelmiselgi põlvkonnal,on see ehitatud 2+2 süsteemile,aga ka 2-kohaliste rotsteritena.Auto välimus sai palju agressivsem.

Tagumine spoiler tõuseb automaatselt el.mootori abil 120 km/h.Spoileri käsitsijuhtimine on võimalik juhtpaneelilt.

Rotsterit varustakse elektrohüdraulilise pehme katusega,mis käib kokku aktiivkaitsetala taha ja kaetakse plastluugiga.Suurendades telgedevahet 46 mm võrra õnnestus Audil teha teise põlvkonna salong palju avaram.Viimistluses on kasutatud ainult kõrgkvaliteetseid materjale.

Juhtklubi disain on tradisiooniline.Keskdisplei on ühevärviline.Pardakompuutri ekraanile saab nüüd kuvada ka digitaalse spidomeetri.Vaateraadius on hea.

Alguses olid saadaval ainult bensiinimootorid.Mootor 2,0 TFSI on 200hj ja 211hj.Eelnevalt põlvkonnalt tuli üle 3,2L V6 250hj mootor.

2008 a. kevadel esitleti 1,8L 160hj turbomootorit TFSI.Kõik mootorid said 6-käigulise manuaalkasti,lisavalikus pakuti S-tronic (mitte 1,8L mootorile).nelikveosüsteem Quattro on varustatud Haldex siduriga.

2008 aastal esitleti Audi TT 2,0 TDI Quattro.See mootor töötab paaris 6-käigulise manuaalkastiga.

Teise põlvkonna Audi TT-le saab lisavalikus valida aktiivse vedrustuse Audi Magnetic Ride,millel kasutakse magnet-reoloogilisi amortisaatoreid.Vedrudtuse juhtplokk korrigeerib automaatselt teedludest tulenevaid võnkeid.

Samal aastal Detroitis esitleti Audi TTS.TTS-i välimus sai standardmudeliga võrreldes mõned täiendused-esiosa suurte õhuvõtuavadega,ümbertöötatud tagastange koos 4-torulise väljalaskesüsteemiga.2,0 TFSI mootor tehti ümber.See mootor arendas 272hj (200kw) ja 350Nm.Audi TTS on ainult nelikveoline.

2009 a. Genfis näidati avalikkusele Audi TT RS-i.Kapoti all on tal 2,5L TFSI mootor 340hj (250kw) ja 450Nm.TT RS-ile paigaldati 6-käigulist manuaalkasti,Quattro nelikvedu koos Haldex siduriga .Salong on mustas toonis koos sportistmetega Alcantara nahast.

2010 a. esitleti Audi uuendatud TT Coupe`i ja Roadsterit.Põhilised muutused olid tehnilised.Mootorivalikusse lisandus 4-silindriline 2,0 TFSI mootor (211hj).See mootor vahetas välja kaks mootorit : 1,8L (200hj) ja 3,2L (250hj).

TT RS sai lisaks manuaalkastile 7-astmelise S-tronic käigukasti koos topeltsiduriga.


Audi TT varuosad Eestis.


Lugege ka teiste AUDI mudelite kohta

Audi A1 Audi TT Audi RS6
Audi A2 Audi V8 Audi RS7
Audi A3 Audi Q3 Audi S2
Audi A4 Audi Q5 Audi S3
Audi A5 Audi Q7 Audi S4
Audi A6 Audi R8 Audi S5
Audi A7 Audi RS2 Audi S6
Audi A8 Audi RS4 Audi S7
Audi Allroad Audi RS5 Audi S8

Autoriõigus
Kõik õigused kaitstud. Kõik selle Veebilehe tekstid on kaitstud iParts OÜ autoriõiguse ja intellektuaalomandi õigustega. Neid materjale ei või ilma iParts OÜ kirjaliku loata reprodutseerida, levitada, muuta ega teistele veebilehtedele postitada.