AUDI A2 Ülevaade (Ajalugu)

audi a2Audi A2 on väike auto,millel on ristipaigutusega mootor ja esisillavedu.Audi A2 prototüüpi-mudel AL 2-esitleti esmakordselt Frankfurtis 1997 a. sügisel.Ideeauto esitlemise momendist kuni seeriauto tootmiseni kulus veidi üle kahe aasta (2000 a. algus).

Nii tekkis Audi perekonda uus sõidukite klass,mis kandis Euroopas klassitähist B.

A2 mudeli kere,nagu ka A8-l – Audi lipulaeval-on proekteeritud alumiiniumsulamite laialdase kasutusega,mis võimaldas vähendada auto kaalu oma klassi rekordelise näitajani-895 kg (teraskerega 40 % rohkem).

A2 rõõmustab tõepoolest silma ja toonud palju uut subkompaksete autode klassi disaini.

Auto kvaliteeti saab tunda juba ust avades.Tänu sellele,et see on valmistatud alumiiniumist,on see ebatavaliselt kerge ja sulgub eht-tihedalt ja vaikselt.

Auto väljatöötajate ees seisis ülesanne luua maksimaalselt mugav auto minimaalsetes etteantud suurustes,mis oleks võimalikult ökonomne.Oma mõõtmete juures (pikkus 3820 mm,laius 1670 mm ja kõrgus 1550 mm) on autol ruumikas salong ja ta kulutab kõigest 2,9-4,2L diislikütust 100-le km,olenevalt mootoritüübist.

Autosalong on projekteeritud võttes arvesse nii eesistuvaid kui ka tagaistmel istuvaid reisijaid,kusjuures on tagumist istet jalgadele lisaruumi saamiseks lastud esiistmetega võrreldes 15 cm allapoole.Salongis ei taju juht ega reisija,et sõidetakse väikeautos-tänu katuse kõrgusele.Suured aknad teevad vaateraadiuse lihtsalt imeliseks.Piisavalt suurt pakkiruumi mahutavust (350L) saab suurendada kokkuklapitava tagaistme abil (kuni 1000L).

Auto baasvarustusse kuulub ABS,EBD,ESP,turvapadjad juhile ja reisilatele,külgturvapadjad ja palju muud.Ent nii kui te hakkate selle autoga sõitma,siis saate aru ,et A2 kuulub ikkagi väikeste pereautode klassi.Mootori müra muutub salongis tüütuks ka tühikäigul töötades.Muideks,palju hilisematel A2-del on see probleem lahendatud ja mootor laulab neil sama väärikalt nagu suurtel Audidel.

Tõsi küll,sõites on pikk maa isegi Audi A3-ni.Pööretel vajub A2 nähtavalt kreeni,aga tänu heale juhitavusele on autot lihtne kontrollida.ABS aitab autot kurvides ja libedal teekattel all hoida.Vaatamata mootori väiksele võimsusele,liigutab ta seda pisikest aktiivselt,sest alumiiniumkere võimaldas teha auto väga kergeks.

Mõned puudused,milledest peamine on kõrge hind,vaevalt rikuvad vaimustust sellest pisikesest.


Audi A2 varuosad Eestis.


Lugege ka teiste AUDI mudelite kohta

Audi A1 Audi TT Audi RS6
Audi A2 Audi V8 Audi RS7
Audi A3 Audi Q3 Audi S2
Audi A4 Audi Q5 Audi S3
Audi A5 Audi Q7 Audi S4
Audi A6 Audi R8 Audi S5
Audi A7 Audi RS2 Audi S6
Audi A8 Audi RS4 Audi S7
Audi Allroad Audi RS5 Audi S8

Autoriõigus
Kõik õigused kaitstud. Kõik selle Veebilehe tekstid on kaitstud iParts OÜ autoriõiguse ja intellektuaalomandi õigustega. Neid materjale ei või ilma iParts OÜ kirjaliku loata reprodutseerida, levitada, muuta ega teistele veebilehtedele postitada.