AUDI Q5 Ülevaade (Ajalugu)

audi q52005 a.novembris jõudis turule järjekordne Ingolstadti looming : Audi A5.Väärikas konkurent BMW X3-le ja MB GLK-le.Disain on Q5-l Audile omane.

Q5 on ehitatud samale platvormile nagu A5 ja A4.Põhiväärtus sel platvormil on MLP (Modular Longitudinal Platvorm),uus mootorisektsiooni komponent,mis lubas nihutada esisilda ettepoole,aga mootorit ja käigukasti tahapoole-lähemale massi keskele.Q5 on märgatavalt kompaktsem oma vennast Q7-st.Vähendatud mõõtmet väljenduvad ka kaalus-see sai 500 kg kergem kui Q7 ja sellega sai ka paremad sõiduomadused.

Ergonoomika on tasemel,reguleeritavuse diapasoon on lai.Nagu premium klassi autodele kohane,on kasutatud viimistluses kvaliteetseid materjale.

Standardvarustuses on nelikveosüsteem koos ebasümeetrilise Torseni keskdiferentsiaaliga.Mudel pole mõeldud tõsisteks katseteks lume või mudaga,ent läbivuse võimekus pole tal paha.Mootorivalikusse kuulub kolm mootori : 1 bensiinimootor ja 2 diiselmootorit.Bensiinimootor 2,0 TFSI võimalusega 211hj.Diisel 2,0 TDI võimsusega 170hj.Diisel 3,0 V6 TDI võimsusega 240 hj.

2,0 TDI annab oma võimsust edasi 6-astmelise manuaalkastiga.Aga 3,0 TDI ja 2,0 TFSI uue topeltsiduriga 7-astmelise S-tronic käigukasti abil.

Ees ja taga on Q5-l topeltõõtshoobadega keerdvedrud ja põikstabilisaatorid.Kõige nõudlikumale ostjale on Audi ette näinud Drive Selekt süsteemi,mis töötab kolmes reziimis (Comfort,Auto ja Dynamic).

Auto ohutus on nagu alati kõrgel tasemel.Q5 sai kõrge viietärnilise Euro NCAP taseme.Sellist taset aitasid saavutada 7 turvapatja.

Iga ostja võib arvestada ESP-ga,lisaks ABS,EBV,ASR,EDS,Audi Parking System Plus ja Brake Assist.Lisavarustusse kuulus Lane Assist,Audi Side Assistent,Adaptive Cruise Control ja Audi Parking System Advanced.

2013 aastal valmistas Audi uuendatud mudel.Väliselt ei saanud auto suuri muudatusi.Mudel sai neli uut kerevävi.Kogupaketis kokku on 17 varianti värve.Moderniseeriti vedrustus,vahetades välja vedrud ja amortusaatorid,hüdrovõimendi vahetas välja elektromehhaanilise roolivõimendi.

Nüüdsest on 3,0L bensiinimootori asemel kuuesilindriline 272hj 3,0L mootor.Kolmeliitrine diisel arendab nüüd 245hj ja 580Nm.See mootor paaris 7-astmelise S-tronic automaatkasti ja 4-veoga kulutab 6,7L sajale.Ülejäänud mootorid jäid endisteks,samaks jäi ka Q5 hübriidmodifikatsioon,millel on 2,0 bensiinimootor ja 54hj elektrimootor.

Bensiiniajamid on varustatud Start/Stop süsteemiga.Bensiinimootorite lipulaevaks on 2,0 TFSI.Sel mootoril on 225hj ja 350Nm.Kütusekulu on 7,6L sajale.


Audi Q5 varuosad Eestis.


Lugege ka teiste AUDI mudelite kohta

Audi A1 Audi TT Audi RS6
Audi A2 Audi V8 Audi RS7
Audi A3 Audi Q3 Audi S2
Audi A4 Audi Q5 Audi S3
Audi A5 Audi Q7 Audi S4
Audi A6 Audi R8 Audi S5
Audi A7 Audi RS2 Audi S6
Audi A8 Audi RS4 Audi S7
Audi Allroad Audi RS5 Audi S8

Autoriõigus
Kõik õigused kaitstud. Kõik selle Veebilehe tekstid on kaitstud iParts OÜ autoriõiguse ja intellektuaalomandi õigustega. Neid materjale ei või ilma iParts OÜ kirjaliku loata reprodutseerida, levitada, muuta ega teistele veebilehtedele postitada.