BMW X5 E70

e70BMW X5 E70 2007 a.

2006. a esitleti Pariisi autonäitusel BMW maasturi teist põlvkonda.Auto sai oma eelkäijast märkimisväärselt suurem,agressiivsem ja väljapaistvama disainiga kerel ja interjööris.Sisustus sai palju konservatiivsem ja hubasem.Juurde tuli ka uus juhtpaneel.MBW X5 on varustatud AdaptiveDrive süsteemiga.Mitmete andurite abiga analüüsib AdaptiveDrive pidevalt hulka andmeid: kiirus,liikumist,kreenide nurki,kere ja rataste kiirendust,kerekõrguse taset.

Baasmootoriks sai kuuesilindriline kolmeliitrine bensiiniagregaat võimsusega 265 hj.Selle abil kiirendab X5 sajani 8,3 sek. 8-selindriline 4,8L mootor võimsusega 367 hj kiirendab maasturit sajanikõigest 6,5 sekundiga,max. kiirus on aga 240 km/h.Bensiinimootorite valikut täiendab kolmeliitrine turbodiisel topletturboga,mis annab 272 hj.

Tehniline varustatus on kõrgeimal tasemel.Aktiivne roolijuhtimissüsteem (Active steering) lubab muuta rooli tundlikkust vastavalt liikumise tingimustest: parkimisel võib manööverdada ilma,et peaks rooli haarama.Pidurid pole ka mitte lihtsate killast-puhastavad end halva ilma korral automaatselt niiskusest ja valmistavad end ette ekstreemseks pidurduseks,kui jalg võetakse gaasipedaalilt ära järsult.Elektroonika aitab alustada liikumist järsul kallakul.Standardvarustuses on parkimisabisüsteem koos eelmise ja tagumise videokaameraga.

Lisavarustuses pakutakse andmete tuuleklaasile kuvamise võimalust-Head-Up displei. Liikumise tähtsad parameetrid,nagu näiteks kiirus või navigatsiooniseadme juhised kuvatakse ergonoomiliselt otse aknale juhi nägemisraadiusse.Kolmanda rea istmed on ka lisavarustuses,standardvarustus on siiski viiekohaline.

2010. aastal läks auto uuenduskuuri alla.Uuendatud variant eristub oma uue radiaatorivõre disaini,suurenenud õhuvõtuavade,esipamperi kuju,esi-ja tagatulede poolest. Eriliselt tasub ära märkida valgusdioodisest rõngast,mis ilmus tulede ümber.Need on väga efektsed.Auto sai dünaamilisem ja agressiivsem,ent säilitades seejuures kogu oma elegantsuse.

Interjööri praktiliselt ei puutunud,säilis bayerlik mugavus. Uuel põlvkonnal standardvarustusse kuuluv iDrive juhtimissüsteem pakub lisavõimalusi mugavuseks ja intuitiivseks juhtimiseks lisa-või standardvarustuses saab tellida 8,8 tollise iDrive süsteemi displei,4-tsoonolise kliimakontrolli,DVD Entertaiment süsteemi,klassist panoraamkatuse,ventileeritavad esiistmed ja nahkkattega rooli.

Peamised muutused peituvad kapoti all.Kõik mootorid said võimsamad,aga samas ka ökonoomsemad ja ökoloogilisemad.Nüüd pakutakse klientidele valikus paari bensiinimootorit: reaskuuene 3,5i/ 306 hj ja V8 5,0/ 407 hj,aga ka 6-siolindrilisi turbodiisleid 3,0d/ 245 hj ja 4,0d/ 306 hj.Kusjuures bensiinimootorid muutusid täielukult: varesema tippmootor 4,8 liitrise asemele tuli nüüd 4,4 liitrine topeltturboga mootor.Varasema palju kiitust vääriva reaskuuese vahetas välja palju moodsam,ühe turbokompressoriga mootor.Kõik mootorid vastavad Euro-5 nõuetele.Mootoritega paaris töötab uus 8-astmeline automaat firmalt ZF (varasemalt oli käigukast 6-astmeline).käigukast sai uue hüdrotransformaatori.Täiesti uueks võib nimetada X5-el ka varasemalt vaid kupeedel ja sedaanidel kasutatud Active Steering süsteemi.Tänu sellele kaovad pöörates kreenivõimalused praktiliselt üldse ära.

BMW ConnectedDrive programmi raames pakutakse X5-le suurt valikut juhiabisüsteeme ja teenindusi,et saavutada veelgi rohkem mugavust ja turvalisust.Lisaks projitseeritavale displeile,adaptiivsele pööramisabile,automaatsele lähi-kaugtulede lülitussüsteemile, parkimisdistantsi hoidmissüsteemile (PDC) ja taumisele kaamerale koos Surround View süsteemiga sai uus BMw X5 ka telgjoone jälgimissüsteemi,kiirusepiirangute indikaatori ja külgvaatesüsteemi (Side View).

Nagu alation tasemel ka ohutustase.Standardisse kuuluvad eesmised ja tagumised külgmised turvapadjad,külgpadjad peakaitseks ees- ja tagareisijaile.Peale selle on varustuses veel ka rehvilõhkemise andur,ohutud rehvid RunFlat ja adaptiivsed stop-signaalid.


BMW X5 E70 varuosad Eestis


Lugege ka teiste BMW 5 Seeria kohta:

BMW X5 E53 BMW X5 F15
BMW X5 E70

Lugege ka teiste BMW mudelite kohta:

BMW 3 Seeria BMW 7 Seeria
BMW 5 Seeria BMW X5 Seeria

Autoriõigus
Kõik õigused kaitstud. Kõik selle Veebilehe tekstid on kaitstud iParts OÜ autoriõiguse ja intellektuaalomandi õigustega. Neid materjale ei või ilma iParts OÜ kirjaliku loata reprodutseerida, levitada, muuta ega teistele veebilehtedele postitada.